• 2021/2022 Aktualności

• Kuroterapia to jedna z metod zooterapii. Chodzi o to, aby dziecko miało bezpośredni kontakt ze zwierzęciem odpowiednio do tego przygotowanym. Bardzo dużo dzieci boi się zwierząt, niektóre dzieci są nieśmiałe a kontakt z kurkami bardzo im pomaga. Kurki ułatwiają komunikację, pomagają w terapii, a na dodatek są ładne, dobrze wychowane i dają się pogłaskać . Takie kury-terapeutki, pojawiły się 8 lutego na zajęciach wychowanków w Internacie. Poza kurami, na zajęciach z dziećmi pojawił się też inny zwierzęcy terapeuta: kotek. Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się, traktowania, karmienia zwierzątek. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i relaksujące, pozytywnie wpłynęły na samopoczucie dzieci.

19.01.2022r. odbyły się „VII Mistrzostwa Internatu w Tenisie Stołowym”. Organizatorami byli opiekunowie sekcji sportowej w składzie: E. Kołodziejczyk, E. Przeździecka, M. Kawiński, K. Miszczuk. Ze względu na sytuację epidemiologiczną podobnie jak w zeszłym roku zawody różniły się od mistrzostw organizowanych w ubiegłych latach. Bardzo ważnym aspektem było zachowanie wszelkich środków ostrożności - brak publiczności. Zawodnicy chętnie i dzielnie walczyli w rozgrywkach. Dla uczestników przygotowany był sok ze świeżo wyciskanych owoców. Mistrzostwa rozegrane były w kategoriach: chłopcy i dziewczęta, oraz odbijanie piłeczki ping – pong. Dla zwycięzców przygotowane zostały dyplomy, medale oraz wspaniałe nagrody. Kierownik Internatu pogratulowała zwycięzcom i podziękowała organizatorom.

Wychowankowie grup I-V wzięli udział w zajęciach mających na celu przypomnienie zasad prawidłowego dbania o zdrowie i higienę jamy ustnej. Podsumowaniem powyższych działań było wręczenie dyplomów zaangażowanym wychowankom.

8 grudnia w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami kolejny raz zaangażowali się w akcję pt.: „Nasze zdrowe śniadanie”. Wszyscy wspólnie przygotowali smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki.

24 września 2021r. jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Uwrażliwiamy kolejne pokolenia na poszanowanie środowiska przyrodniczego. Uczniowie utrwalili wiedzę dotyczącą segregacji odpadów , treści dotyczące recyklingu oraz jak dbać o środowisko. Dzieci wiedza, ze wyrzucane odpady stanowią zagrożenie dla natury , jak i dla każdego z nas. Ta forma ekologicznej edukacji w naszym Ośrodku prowadzona jest co rok.

20 września nasi najmłodsi obchodzili Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło balonów, tematycznych kolorowanek oraz słodkich upominków. To był dzień pełen świetnej zabawy. Wszyscy będziemy go wspominać z uśmiechem na ustach.

23.09.2021 wychowankowie internatu brali udział w zorganizowanych przez opiekunów Młodzieżowej Rady Internatu świecie Pieczonego Ziemniaka. Podczas wspólnych zmagań sportowych i tanecznych miło spędzili czas. Po zabawach wszyscy zajadał się potrawami z ziemniaków.

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego od samego rana cieszyli się tym dniem.