• O nas

• STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA ROZWOJU I EDUKACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „NAPRZECIW”

Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób  niepełnosprawnych, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.

DZIAŁANIA  STOWARZYSZENIA

- realizujemy projekty ze środków publicznych skierowane do osób niepełnosprawnych,

- organizujemy szkolenia dla Rodziców i nauczycieli,

- organizujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną,

- pozyskujemy środki na doposażenie rehabilitacji oraz bazy dydaktyczno-sportowej

SOSW w Długoborzu,

- organizujemy imprezy integracyjne tj. pikniki rodzinne,

- organizujemy imprezy rekreacyjno-sportowe,

- uwrażliwiamy  młodzież szkół ponadpodstawowych na problemy osób

niepełnosprawnych.

POKONAJ SWOJE SŁABOŚCI… NOWO OTWARTY GABINET REHABILITACJI

W okresie przedświątecznym, Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Rozwoju i Edukacji Osób Niepełnosprawnych   NAPRZECIW   przy   wsparciu   Dyrekcji  Specjalnego  Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu   zakończyło   realizację   kolejnego   projektu, w ramach   którego   wyposażono dział rehabilitacji  w nowoczesny sprzęt.

W listopadzie 2014r. Stowarzyszenie NAPRZECIW otrzymało dotację w wysokości 15 800 zł dzięki projektowi „Pokonaj swoje słabości-rehabilitacja drogą do sukcesu”, który realizowano z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku a współfinansowany przez PFRON.

Pozyskanie dotacji sprawiło, iż uczniowie placówki mogą w pełni korzystać z rehabilitacji. Wygospodarowane, zaadaptowane dwa kolejne pomieszczenia umożliwiły dwukrotne zwiększył się dostęp uczniów do zabiegów rehabilitacyjnych. Obecnie może 3 a nawet 4 uczniów jednocześnie korzystać z zabiegów. Zwiększona   liczba   stanowisk,  nowy  profesjonalny  sprzęt  oraz  przestronność  gabinetów  korzystnie  wpłynie na efekty rehabilitacyjne i niwelowanie zaburzeń w zakresie aparatu ruchu.