•  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu w dniu 30 maja 2019r. miał swój wielki dzień. Dyrektor Ośrodka Katarzyna Jakimiuk – Baran wraz z Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju i Edukacji Osób Niepełnosprawnych NAPRZECIW Panią Katarzyną Kosakowską, opiekunem projektu Panią Martyną Gwiazdowską oraz sponsorami Benefit Systems: Paniami Elwirą Cimoch, Katarzyną Patalan i Urszulą Durzyńską uroczyście otworzyła – kolejną inwestycję zrealizowaną w placówce – siłownię zewnętrzną dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Inwestycja prowadzona była od początku maja 2019r. Projekt „Otwarta strefa aktywności – Outdoor fitness” został sfinansowany przez Benefit Systems - 70% inwestycji, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju i Edukacji Osób Niepełnosprawnych NAPRZECIW - 15% oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu – 15 %. Łączny koszt projektu to niespełna 60.000 zł. Projekt „Otwarta strefa aktywności – Outdoor fitness” polegał na stworzeniu otwartej strefy aktywności dla dzieci i młodzieży, będących wychowankami Internatu, dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Projekt miał na celu poprawę jakości życia wychowanków, dbałość o edukację zdrowotną każdego dziecka, w oparciu o specjalistyczny sprzęt - siłownię na świeżym powietrzu. Projekt przebiegał etapowo m.in. zostały przeprowadzone prace budowlane, przygotowujące podłoże pod siłownię plenerową, został zakupiony specjalistyczny sprzęt oraz montaż urządzeń. W realizacji tych prac społecznie zaangażowani byli wolontariusze Benefit Systems: Elwira Cimoch, Katarzyna Patalan, Beata Kozicka oraz Urszula Durzyńska, które wspierały nas w realizacji tego przedsięwzięcia. Wolontariuszki uczestniczyły w przygotowaniu podłoża, ułożeniu powierzchni SBR oraz montażu urządzeń.

Dyrektor Ośrodka Katarzyna Jakimiuk – Baran w imieniu całej społeczności placówki pragnie złożyć serdeczne podziękowanie Paniom Elwirze Cimoch, Katarzynie Patalan, Beacie Kozickiej oraz Urszuli Durzyńskiej za ogromne zaangażowanie, życzliwą postawę, szczerą empatię oraz okazane ciepło w ramach realizowanego projektu „Otwarta strefa aktywności – Outdoor fitness”, Firmie Benefit Systems zaś, za podjęcie działań na rzecz podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu oraz wsparcie finansowe.