• Zajęcia techniczne

• Głównym celem zajęć technicznych w naszej szkole jest opanowanie przez uczniów praktycznych metod działań technicznych poprzez realizację prostych zadań opartych na przetwarzaniu różnych materiałów przy użyciu odpowiednich narzędzi i urządzeń. Podczas praktycznej działalności uczeń wyrabia prawidłowe nawyki zachowań, które są niezbędne w dorosłym życiu zawodowym. Ma możliwość działania na realnym stanowisku pracy uwzględniającym niezbędne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykorzystanie metody praktycznej działalności powoduje, że zajęcia techniczne stają się przedmiotem weryfikacji i praktycznego wykorzystania wiedzy już poznanej . Na zajęciach techniki uczeń ujawnia swoje predyspozycje, zainteresowania techniczne i zawodowe, odkrywa talenty i pasje techniczne. Zajęcia techniczne stanowią nieodzowny element łączący kształcenie ogólne i kształcenie zawodowe w przyszłości. Spełnia też istotną rolę wychowawczą, uczy szacunku do wytwarzanych dóbr materialnych. Zajęcia techniczne przygotowują młodego człowieka do sprawnego, odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych urządzeń technicznych codziennego użytku oraz do radzenia sobie z ciągle zmieniającą się rzeczywistością techniczną. Na zajęciach technicznych uczniowie zdobywają umiejętności planowania i wykonywania pracy o różnym stopniu trudności, co ułatwi im kształtowanie poprawnych nawyków podczas działalności technicznej oraz umożliwi dostrzeżenie różnorodnych elementów technicznych w najbliższym otoczeniu oraz zdobycie wiedzy na temat ich budowy, funkcjonowania i bezpiecznego z nich korzystania.Istotne jest stworzenie takiego środowiska dydaktycznego, które będzie rozbudzało myślenie twórcze uczniów.  W roku szkolnym 2021/2022 realizowany jest projekt: ,,Laboratoria  przyszłości”. Zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. ,,Laboratoria Przyszłości " to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia techniczne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. .