Strona główna
"Naleśniki na niebiesko "
,,Niebieskie smaki przyjaźni "- kolejne zajęcia kulinarne tym razem w szkole podstawowej w klasie 6b- 7b.
Zajęcia Lagoterapii
W ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu odbywały się zajęcia Lagoterapii. Uczniowie chętnie przytulali króliki, które dostarczały im wielu pozytywnych emocji i wrażeń sensorycznych.
VII Powiatowy Konkurs Piosenki Integracyjnej
W Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Integracyjnej, który zgromadził utalentowanych uczniów ze szkół powiatu zambrowskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie:
Kategoria klas I–IV:
I miejsce: Maja S. i Maja Cz.
Kategoria klas V–VIII:
II miejsce: Weronika K. i Julita Z.
Zajęcia edukacyjne typu escape room w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży
14 kwietnia uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych typu escape room, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży. Na początku pracownicy biblioteki zapoznali nas z bogatym księgozbiorem placówki oraz zaprezentowali tradycyjne katalogi, z których korzystano w przeszłości. Następnie przedstawili różnorodne formy książek, zachęcając nas do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wśród nich znalazły się m.in. książki przeznaczone dla osób niewidomych, książki trójwymiarowe oraz publikacje pozbawione ilustracji. Dodatkową atrakcją była możliwość wysłuchania opowieści zaprezentowanej w formie teatrzyku Kamishibai. W dalszej części zajęć wzięliśmy udział w grze typu escape room. W jej trakcie rozwiązywaliśmy liczne zadania, zagadki, diagramy oraz szyfrogramy. Mieliśmy również okazję obejrzeć fragment starego filmu wyświetlanego przy użyciu projektora, co stanowiło interesujące uro
Światowy Dzień Zdrowia
9.04.2026 r w naszym Ośrodku uczciliśmy Światowy Dzień Zdrowia który obchodzi się co roku 7.04. Zespół ds. Zdrowia oraz Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom szereg aktywności aby przypomnieć , że troska o siebie nie zaczyna się w gabinecie lekarskim – zaczyna się w codziennych wyborach.
Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w gimnastyce na korytarzu szkolnym jako przerywnik zajęć edukacyjnych. Zostali poczęstowani wodą, warzywami i owocami.
Upamiętnienie rocznicy śmierci naszego patrona – Świętego Jana Pawła II
Dziś w naszej szkole odbył się apel, podczas którego upamiętniliśmy rocznicę śmierci naszego patrona – Świętego Jana Pawła II. Był to wyjątkowy czas refleksji i zadumy nad życiem oraz nauczaniem Papieża Polaka.
Uczniowie przygotowali krótką, ale bardzo poruszającą część artystyczną, która przypomniała najważniejsze wartości, jakie przekazywał nam Święty Jan Paweł II. Następnie cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała „Barkę” – ulubioną pieśń Papieża, co nadało uroczystości szczególnie podniosły i wzruszający charakter.
Cykliczne spotkanie przy dużym ekranie „Zwyczaje Wielkanocne”
Tuż przed przerwą świąteczną odbyło się kolejne cykliczne spotkanie przy dużym ekranie, poświęcone tematyce „Zwyczajów Wielkanocnych”.
Uczniowie mieli okazję poznać symbole wielkanocne oraz ich znaczenie, a także dowiedzieć się więcej o tradycjach i zwyczajach związanych z tym wyjątkowym okresem. Omówiono również, co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku
Dzień bezguścia
Dzień bezguścia za nami – im dziwniej, tym lepiej! Wasze stylizacje były absolutnie nie do podrobienia! Tym samym zakończyliśmy nasz cykl „Wiosna na wesoło” – dziękujemy za wspólną zabawę i mnóstwo pozytywnej energii!
Wspaniała wycieczka do Zambrowa!
W środę 25.03.2026r. mieliśmy okazję spędzić wyjątkowy dzień podczas wyjazdu do kina na religijny film „Najświętsze Serce”. Był to piękny i refleksyjny czas, który skłonił nas do chwili zadumy.
Po seansie udaliśmy się do kościoła na krótką modlitwę, a następnie na spokojny spacer po Księżym Lasku
"Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie...." - rekolekcje wielkopostne
"Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie...."
Dziś przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne w kościele św.Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Ksiądz rekolekcjonista ciekawie omawiał temat wiary, przebaczenia, sakramentu pokuty.
Rozważania treści Drogi Krzyżowej przybliżyły nas do Jezusa Chrystusa, Jego Matki Maryi i zapewne dały odpowiedź na wiele trudnych pytań. Na zakończenie otrzymaliśmy kilka wskazówek jak żyć i wyjątkowe błogosławieństwo od księdza rekolekcjonisty.
Spotkanie z cyklu Rodzice czytają dzieciom
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Rodzice czytają dzieciom. Pani Maria - mama Mai z klasy 6c przeczytała trzy opowiadania pt. Bubu i Pani Wiosna, Bajka o wiośnie i Zajączek Szaraczek poznaje Wielkanoc. Teksty dotyczyły zwiastunów wiosny oraz tradycji związanej ze zbliżającymi się świętami. Na koniec spotkania uczniowie odgadywali zagadki wiosenne. Pani Maria poczęstowała dzieci cukierkami. Uczestnicy spotkania podziękowali mamie Mai gromkimi oklaskami.
Dzień poświęcony solidarności z osobami z zespołem Downa oraz powitaniu wiosny
W naszym ośrodku zrobiło się kolorowo i radośnie!
Obchodziliśmy wyjątkowy dzień poświęcony solidarności z osobami z zespołem Downa oraz powitaniu wiosny. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się w wiosenne, barwne stroje, a symbolem naszej akcji były… dwie różne skarpetki – znak akceptacji, różnorodności i wsparcia.
Konkurs recytatorski "Recytuje każdy z nas"
19.03.2026r. odbył się konkurs recytatorski "Recytuje każdy z nas". W tym roku udział wzięło 42 uczniów. Komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Piotr K. Norbert R. I miejsce – Maja Cz. II miejsce – Konrad M. III miejsce – Karol T. Wyróżnienia: Maja J. Maja S. I miejsce – Jakub W. Weronika T. II miejsce – Jakub T. Stanisław Sz. III miejsce – Katarzyna O. Daria G.-M. Wyróżnienia: Kacper S. Anna K. Oliwia P.
"Na wagę Zdrowia"
"Na wagę Zdrowia" to inicjatywa podjęte przez Zespół ds. Zdrowia, która miała na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia.
Od 16.03. do 20.03.2026 r Zespół przeprowadził zajęcia z uczniami z nadwagą i otyłością.
Kampania skupiała się na kluczowych obszarach mających decydujące znaczenie w profilaktyce i przeciwdziałaniu otyłości oraz dbaniu o zdrowie:
Udział w ogólnopolskim biegu pamięci „Tropem Wilczym”
Jak co roku uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w ogólnopolskim biegu pamięci „Tropem Wilczym”. Uczestnicy pokonali dystans 10 km, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym
Tegoroczna trasa prowadziła do miejscowości Rykacze, gdzie znajduje się pięknie odrestaurowana Kapliczka pw. św. Rocha. Była to nie tylko sportowa aktywność, ale również wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu.
Odwiedziny w Warsztatach Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie
17 marca uczniowie klasy 2b SSPdP odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie. Poznali Warsztaty jako placówkę dziennego pobytu dorosłych osób niepełnosprawnych po ukończeniu szkoły. Siostra Kierownik przybliżyła nam charakter zajęć w poszczególnych pracowniach oraz warunki uczestnictwa w WTZ. Dziękujemy za ciepłe i rodzinne przyjęcie, pyszny poczęstunek oraz możliwość udziału we wspólnych zajęciach z uczestnikami WTZ podczas których każdy z naszych uczniów wykonał dla siebie ozdobę wielkanocną.
Konkurs czytelniczy „Pięknie czytam”
5 marca w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Pięknie czytam”. Jak co roku uczniowie chętnie wzięli w nim udział, prezentując swoje umiejętności pięknego i wyrazistego czytania.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Jakub B., Stanisław Sz., Piotr B.
II miejsce: Maja Cz., Oliwia M., Monika S.
Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Tygodniowe menu
- Sobota27. 06.
- Nieczynna
- Niedziela28. 06.
- Nieczynna
