Deklaracja dostępności
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Długoborzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://soswdlugoborz.edupage.org/.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Joanna Gostkowska - mejlowo sosw@powiatzambrowski.com lub telefonicznie 086 271 84 16.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Joanna Gostkowska,
- Adres: ul. Szkolna 7 Długobórz,
- mejl: sosw@powiatzambrowski.com.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Długobórz
Szkolna 718-300 ZambrówSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Jana Pawła II zlokalizowany jest na terenie Powiatu Zambrowskiego we wsi Długobórz przy ulicy Szkolnej 7, w ponad 20 letnim budynku, oddalonym 4 km od miasta Zambrów. Zajmuje powierzchnię 2,5 ha w otoczeniu obszarów leśnych. Teren jest ogrodzony. Niedaleko placówki znajduje się przystanek autobusowy oraz sklep spożywczy. Lokalizacja Ośrodka sprzyja łatwemu dostępowi oraz gwarantuje bezpieczeństwo i anonimowość dla osób korzystających z naszych usług.
W budynku Ośrodka znajduję się monitoring. Przed szkołą znajduje się parking dla samochodów osobowych wraz z wyznaczonymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Na tyłach placówki znajduje się kompleks rekreacyjny z boiskiem trawiastym, plac zabaw dla najmłodszych uczniów oraz siłownia zewnętrzna. Ponadto funkcjonuje również kompleks techniczny tj. oczyszczalnia ścieków. Teren oczyszczalni jest ogrodzony oraz posiada bramę wjazdową wykorzystywaną do wjazdu specjalistycznego sprzętu. Do Ośrodka przynależy również wolnostojący budynek mieszkalny znajdujący się po prawej stronie drogi wjazdowej na teren Ośrodka. Na teren Ośrodka można się dostać przez dwie bramy od strony ulicy Szkolnej, które są otwarte w godzinach urzędowania placówki.
Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście jest zabezpieczone podwójnymi drzwiami. Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo - dostępne dla uczniów i pracowników szkoły
w określonych godzinach. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy Ośrodka. Ponadto budynek posiada jeszcze sześć wejść: jedno od strony wschodniej prowadzące do zaplecza kuchennego Ośrodka do którego prowadzą schody, drugie także od strony wschodniej znajdujące się przy Internacie II również poprzedzone schodami, trzecie wejście wraz ze schodami i podjazdem dla osób niepełnosprawnych od tyłu budynku prowadzące do Internatu I, czwarte również ze schodami i podjazdem dla osób niepełnosprawnych z tyłu budynku prowadzące do Internatu II, piąte ze schodami prowadzące do korytarza przy sali gimnastycznej oraz szóste prowadzące na boisko trawiaste z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie wejścia w razie konieczności mogą być użyte jako wyjścia ewakuacyjne. W Ośrodku istnieje także wejście do kotłowni budynku znajdujące się po stronie południowej, do którego należy zejście schodami w dół. Po prawej stronie Ośrodka znajduje się wejście wraz ze schodami do gabinetu pielęgniarki szkolnej.
Budynek posiada dwie windy: jedna dla osób niepełnosprawnych dostępna w budynku szkolnym oraz druga towarowa znajdująca się w kuchni Ośrodka. Ponadto w budynku znajduję się platforma przyschodowa. W budynku na każdym poziomie (parter i 1 piętro) znajdują się szerokie korytarze, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących. Szkoła wyposażona jest w tablice interaktywne dla osób słabowidzących i słabosłyszących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym
i psem przewodnikiem.
W budynku zapewniona jest informacja na temat rozkładu pomieszczeń co najmniej w sposób wizualny i głosowy. Na kompleks dydaktyczno-wychowawczy składają się następujące jednopiętrowe murowane budynki: szkoła, grupy zespołowych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, blok medyczny, internat I i II, oddziały przedszkolne, stołówka szkolna z zapleczem gastronomicznym, sala gimnastyczna z zapleczem sportowym. W placówce znajdują się klasopracownie przedmiotowe, sale warsztatowe, 6 sal oddziałów przedszkolnych, biblioteka szkolna, świetlica szkolna, 2 świetlice dla uczniów autystycznych, stołówka, szatnia szkolna z boksami dla poszczególnych klas, wc, sala ogrodnicza, sala technik stolarskich, sala rzeźbiarstwa, sala ceramiki, sala folkloru, gabinety specjalistyczne tj. logopedyczne, psychologiczny, pedagogiczny, Integracji Sensorycznej, terapii metodą Tomathisa, Biofeedback, Doświadczania Świata oraz kompleks rekreacyjno-sportowy (sala gimnastyczna, szatnie + natryski, sala bilardowa, siłownia, sala korekcyjna). Internat stanowią dwa budynki z łazienkami, natryskami i wc. W Internacie znajduję się łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka ma rozbudowany kompleks medyczny: gabinet pielęgniarsko-lekarski, sala chorych, gabinet dentystyczny oraz gabinet rehabilitacji. Rozbudowany jest również pion administracyjny: gabinet dyrektora, gabinet wicedyrektora, gabinet wicedyrektora ds. wychowawczych, pokój nauczycielski, 2 pokoje wychowawców, sekretariat, księgowość, pomieszczenia obsługi. Placówka ma dostęp do Internetu.Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Osoby słabowidzące w celu załatwienia sprawy w Ośrodku mają możliwość skorzystania zlupy elektrycznej, monitora interaktywnego, tablicy interaktywnej.
Osoby niesłyszące oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się (zwane dalej "osobami uprawnionymi") w celu załatwienia sprawy w Ośrodku mogą skorzystać z pomocy nauczyciela zatrudnionego w Ośrodku, który posługuje się językiem migowym. Osoby uprawnione zobowiązane są zgłosić zamiar korzystania z pomocy nauczyciela posługującego się językiem migowym do Sekretariatu Ośrodka z w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenie powinno być dokonane w
jednej z następujących form: e-mail na adres: sosw@powiatzambrowski.com lub telefonicznie na nr 86 271 84 16. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia przekazana zostanie informacja o niemożliwości załatwienia sprawy w terminie wskazanym,z wyznaczeniem możliwego terminu realizacji świadczenia lub wskazaniem na inną formę jego realizacji.