• Zrealizowane zadania

• NEUROMOBILIZACJA

11.12.2020 roku w Ośrodku odbyły się zajęcia otwarte podczas których została zaprezentowana nowa metoda fizjoterapeutyczna wykorzystywana w rehabilitacji z naszymi uczniami. W zajęciach otwartych mogli uczestniczyć rodzice oraz nauczyciele i specjaliści po wcześniejszym zgłoszeniu się, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Przeszkolenie fizjoterapeuty oraz doposażenie sali rehabilitacji w nowy sprzęt było możliwe dzięki projektowi realizowanemu w okresie IX-XII.2020r. przez Stowarzyszenie „Naprzeciw” pt. „Neuromobilizacja - rehabilitacja XXI w., szansą dla dzieci niepełnosprawnych”. Projekt był współfinansowany ze środków PFRON. Neuromobilizacje to forma terapii manualnej, która odpowiednimi technikami umożliwia pracę bezpośrednio na tkance nerwowej. Są one stosowane w celu usprawnienia ruchomości i ślizgu nerwów względem otaczających tkanek, w celu normalizacji jego funkcji. Techniki neuromobilizacji są skutecznym i efektywnym uzupełnieniem terapii w zaburzeniach funkcjonowania układu nerwowego.

plakat-konferencja_SOSW_Dlugoborz_2019.pdf

zgloszenie-konferencja_2019.pdf