• Koło ogrodnicze

•        We wrześniu 2015 roku zostało założone szkolne Koło Ogrodnicze, którego opiekunami  są  p. Anna Krystowska i p. Justyna Baranek. Głównym celem koła ogrodniczego jest rozwijanie zainteresowań ogrodniczych wśród młodzieży.  Członkami koła jest młodzież z klas zawodowych. Na naszych zajęciach uczymy się zasad projektowania pięknego ogrodu, hodowli kwiatów ogrodowych i doniczkowych. Poznajemy byliny, drzewa, krzewy ozdobne, uczymy się ich pielęgnacji. W okresie zimowym poznajemy teorię ogrodnictwa, a od wiosny do jesieni  łączymy ją z praktyką.  Większość prac ogrodniczych odbywa się na terenie nowo założonego ogrodu szkolnego. Pierwsze 2 miesiące były bardzo pracowite. Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy rabaty, na których posadziliśmy pierwsze krzewy i byliny.

Informację opracowała Anna Krystowska