• 2022/2023 Aktualności

• Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W dniu dzisiejszym nasi najmłodsi również uczcili to święto wykonując maski z podobizną misia. Wspólnie bawiliśmy się do piosenek o puchatej przytulance oraz obejrzeliśmy jedną z starszych bajek pt. : „Miś Uszatek”. Dzień minął nam w sympatycznej atmosferze.

W dniu 23.11.22 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Rodzice czytają dzieciom. Opowiadania pt. Pajacyk Fik Myk szuka mieszkania oraz Kłopoty Burka z podwórka, zaprezentowała p. Magdalena - mama Jakuba z klasy 7 b z.e.t. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie, jak zwierzęta przygotowują się do zimy.

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie pt. „Nasze zdrowe śniadanie”. Na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Uczniowie klas 2a i 2b SSPdP w ramach zajęć: Funkcjonowania osobistego i społecznego oraz doradztwa zawodowego odwiedzili salon fryzjerski,,Janczewski" i ,,Salon pielęgnacji psów Zambrów ". Nasi podopieczni mogli poznać codzienną pracę fryzjera oraz skorzystać z jego usług. Podczas wizyty u groomera dowiedzieli się jak właściwie dbać o pupile. Po odwiedzeniu zakładów pracy uczniowie pod opieką nauczycieli odwiedzili „Central Parku”- restauracja serwująca szybkie jedzenie gdzie mieli okazje ćwiczyć prawidłowe zachowanie się w miejscu publicznym oraz samodzielne gospodarowanie pieniędzmi podczas składania zamówień. To był pouczający wyjazd. Serdecznie dziękujemy właścicielom oraz pracownikom salonu fryzjerskiego JANCZEWSKI, Salon Pielęgnacji Psów Zambrów oraz Central Park Zambrów za miłe przyjęcie.