• Branżowa Szkoła I stopnia

• BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Absolwenci szkoły podstawowej kontynuują naukę w Branżowej Szkole I stopnia w następujących zawodach:

CUKIERNIK - nauka trwa 3 lata

KUCHARZ - nauka trwa 3 lata

STOLARZ - nauka trwa 3 lata

PRACOWNIK POMOCNICZY GASTRONOMII - nauka trwa 3 lata

PRACOWNIK POMOCNICZY STOLARZA - nauka trwa 3 lata

PRACOWNIK POMOCNICZY KRAWCA - nauka trwa 3 lata

Uczniowie mogą wybierać zawód zgodnie z własnymi zainteresowaniami, z uwzględnieniem opinii psychologa oraz lekarza  o przydatności zawodowej.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się:

kucharz/ pracownik pomocniczy gastronomii - praktyczna nauka zawodu odbywa się w kuchni Ośrodka w Długoborzu. Uczą się tego zawodu zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Mają tu kontakt z nowoczesnymi urządzeniami, zdobywają tajniki sztuki kulinarnej. Po ukończeniu 3 letniej nauki uczniowie przystępują do egzaminu zawodowego.

stolarz/ pracownik pomocniczy stolarz - praktyczna nauka zawodu odbywa się w różnych zakładach stolarskich na terenie Zambrowa lub w indywidualnie wybranym zakładzie pracy. Wykonywane przez uczniów prace wymagają wykorzystania zarówno urządzeń mechanicznych jak i obróbki ręcznej.

cukiernik - praktyczna nauka zawodu odbywa się w Zakładzie Cukierniczym "Anna" w Zambrowie.

Stale podejmujemy wysiłki i współpracę z nowymi zakładami pracy tak, by nasza oferta była bogatsza i dawała jak największe szanse naszej młodzieży odnalezienia się na rynku pracy i jednocześnie wykonywania zawodu, który najbardziej odpowiada ich predyspozycjom i zainteresowaniom.