• Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

•         Od dnia 25 maja 2018r. rozpoczyna się stosowanie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych przekazujemy poniższe informacje:

1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. Świętego  Jana  Pawła II  w  Długoborzu  reprezentowany  przez  Dyrektora  z  siedzibą w Długoborzu przy ulicy Szkolnej 7, Długobórz, 18-300 Zambrów.  Dane kontaktowe znajdują się na stronie głównej ośrodka.
          2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym możesz kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych za pomocą poczty elektronicznej, pod adresem: pawelzawady@wp.pl;
          3. Twoje   dane   osobowe   przetwarzane   są   w   celu   dokumentacji   przebiegu   nauczania Twojego dziecka
            w związku z obsługą procesu dydaktycznego.
          4. Wskazany wyżej cel wynika z przepisów prawa, a konkretnie z ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe, natomiast szczegółowy zakres przetwarzanych danych wynika z rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Dlatego podanie przez Ciebie danych osobowych jest konieczne, a konsekwencją niepodania danych byłby brak możliwości nauczania Twojego dziecka w Ośrodku.
          5. Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez okres kształcenia dziecka, a następnie zostaną zarchiwizowane w postaci teczek akt osobowych na 50 lat.
          6. Odbiorcami   Twoich   danych   osobowych   są   podmioty   uprawione   na   podstawie   przepisów   prawa,
            w szczególności Ministerstwo Edukacji Narodowej, które prowadzi system informacji oświatowej.
          7. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania.
          8. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Szczegółowe informacje, w tym dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej: https://uodo.gov.pl